Son Dakika Haber BTK Akademi 1 8 milyon kullanıcıya ulaştı

Bu hizmetten faydalanmak için, aşağıdaki kimlik doğrulama yöntemlerinden sizin için uygun olan bir tanesini kullanarak sisteme giriş yapmış olmanız gerekmektedir. OpenAI, Microsoft’un Azure hizmetlerindeki artan kullanım nedeniyle daha yüksek maliyetler üstlenecek, ancak potansiyel kullanıcı tabanı genişlemesinin getirisi çok daha büyük olacak. Konuşmaların ardından, BTK Akademide eğitim alan ve plaket almaya hak kazanan öğrencilerle paydaş firmaların temsilcilerine plaket takdim edildi.

  • Türkiye’nin ilk yapay zekâ marka elçisi olarak nitelendirilen Seren Ay, düzenli olarak Türkiye’nin tarihini ve ulusal bayramlarını tanıtıyor.
  • BIST isim ve logosu “koruma marka belgesi” altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.
  • Seren’i çeşitli erkek egemen meslek dallarında veya takipçilerini eğitmek için zaman içinde seyahat ederken görmek mümkün.

Başarılı olanlar İstanbul Marmaracık Gençlik Kampı Merkezi’ndeki kampa katılmaya hak kazanacak. BTK Akademi’nin 2020 yılı Şubat ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip
Erdoğan’ın da katılımıyla BTK Ana yerleşkesinde halkın hizmetine
açıldığını hatırlatan Uraloğlu, “Portalımızın bugün itibari ile
kayıtlı 1 milyon 848 bin 837 kullanıcı bulunuyor. BTK
Akademi’de sunduğumuz kapsamlı eğitimlerle gençlerimizin, bilgi
ve birikim düzeylerini arttırmalarına katkı sağlıyor, dijital
okuryazarlık ve siber güvenlik alanlarında farkındalıklarını
arttırarak bilgi toplumu olma yolundaki hedeflerimize gerçekçi
yaklaşımlarla ilerliyoruz” dedi. EĞİTİME 1 MİLYON 175 BİN 41 KİŞİ KATILDIBTK Akademi’nin online eğitim platformuna girdiğinizde sizi farklı alanlarda 9 kategoride toplanan eğitimler karşılıyor. Bu kategoriler toplamda 110 bin 411 dakikalık 218 çevrim içi eğitimi içeriyor.

BTK Akademi’nin eğitim kategorileri

Bu ortaklık, doğrudan ödemeler yerine, dağıtım avantajlarını kullanarak stratejik bir değişim anlamına mı geliyor? Apple bize göre, yapay zeka donanım ve yazılımlarını (kendi yapay zeka fonksiyonlarını, Google yapay zeka çiplerini, bulutunu) koruyarak maliyetlerini azaltmakla kalmıyor; aynı zamanda mevcut yapay zeka ekosistemi, Üretken Yapay Zeka’nın “ekmeğini” var olan ve yeni oluşmakta olan, adına “Big Tech” diyemeyeceğimiz ama “yeni bir lig” olduğunu bildiğimiz oluşumlarla paylaşmaya hazırlanıyor. Ersöz, btk akademinin kıymetli çalışmalar yaptığını ifade ederek, gençlerin kariyer tercihlerinde ilgi ve arzuları kadar yetenek ve becerilerinin de önemli yer tuttuğunu anlattı. Lise ve üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz programlar İstanbul ve Ankara’nın ardından ülke geneline yayılmaya başladı.

Pozitif-iz’den Ücretsiz Anonim HIV Testi

Dünya Yapay Zeka İçerik Oluşturucu Ödülleri (WAICA), dünyanın yapay zeka tarafından üretilen kadınlara yönelik ilk güzellik yarışması olan “Miss AI”ın 10 finalistini açıkladı. Aralarında 2 Türk karakter, Seren Ay ve Asena İlk’in de yer aldığı listede taç için yarışacak 10 sanal güzel bulunuyor. Dünyanın dört bir yanındaki yapay zeka üreticileri tarafından tamamen yapay zeka ile oluşturulan bin 500 model, insan ve droid jürilerden oluşan bir panel tarafından değerlendirildi. Şanlıurfa’da türkülere konu olan ve nesli tükenme tehlikesinde olduğu için koruma altına alınan ceylanların strese girmeden doğada daha rahat bir şekilde sayılabilmeleri için yapay zeka destekli proje oluşturuldu.

Fransa’da Konuk Sanatçı Programı TamART için Başvurular Devam Ediyor

Yaklaşık 3 yılda 1 milyon 175 bin 41 kişinin faydalandığı bu eğitimler gönüllü eğitmenler tarafından veriliyor. Online yazılım, programlama, siber güvenlik, dijital tasarım, kişisel gelişim, güvenli internet, telekominikasyon, regülasyon, sertifika programları gibi kategorilerde eğitimler BTK Akademi’de yer alıyor. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, BTK Akademi, 2017’den bu yana faaliyet gösteriyor.

مدیریت
ارسال دیدگاه